شورای اجرایی فناوری اطلاعات به دنبال چه راهبردی در صنعت بیمه است؟

شورای اجرایی فناوری اطلاعات به دنبال چه راهبردی در صنعت بیمه است؟

توسط اخبار که در 21 مرداد 1401

 

همزمان با برگزاری بزرگترین گردهمایی کیفی زیست‌بوم‌های دانش‌بنیان با بیمه مرکزی، در جلسه‌ای موازی، شورای اجرایی فناوری اطلاعات بررسی شکایت شرکت‌های دانش بنیان از بیمه مرکزی را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

به نقل از رازپول: این جلسه در شرایطی برگزار می‌شود که از بیمه مرکزی به عنوان نهاد ذیربط با موضوع شکایت کسب و کارهای دیجیتال حوزه بیمه از بیمه مرکزی دعوت رسمی به عمل نیامده است.

هنوز مشخص نیست که چرا شورای اجرایی فناوری اطلاعات حاضر به پذیرش شکایت تعداد اندکی شرکت‌های دانش بنیان از بیمه مرکزی شده، اما برای بررسی ابعاد این شکایت از دستگاه ناظر و دولتی دعوتی به عمل نیامده است.

به نظر می‌رسد معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری بهتر است که در این زمینه ورود کرده و نسبت به این جلسه نظر حقوقی بدهند.

اما نکته قابل توجه این است که این جلسه دقیقا در زمانی تشکیل می‌شود که رئیس کل بیمه مرکزی از راه‌اندازی مرکز نوآوری در صنعت بیمه خبر می‌دهد.

هنوز معلوم نیست هم زمانی اقدامات تسهیل‌گر بیمه مرکزی در حمایت از شرکت‌های دانش ‌بنیان و بررسی شکایت برخی کارگزاران آنلاین به چه منظور صورت گرفته است؟

مسلما شورای اجرایی فناوری اطلاعات بدون کسب نظر از همه ارکان در حوزه کسب و کارهای دیجیتال در صنعت بیمه نمی‌تواند به راهکارهای مطلوب در این بخش دست یابد.

این در حالی است که در این بوم کسب و کار،  بیمه مرکزی نهاد نزدیک و شورای اجرایی فناوری اطلاعات دستگاهی دورتر به قوانین و مباحث فنی بیمه‌ای به شمار می‌رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    ارتباط در واتس اپ

    teamBuilding

    پاسخ به 7 سوال کلیدی برای تیم سازی در صنعت بیمه